Depozita
  Llogari
  Kredite
  Kartat
  Transfertat
  Perllogaritje
  Paga perfituese
  Winbank
 BLIHETSHITET
EUR

138.80

141.20
USD 108.10111.20
GBP175.50182.50
CHF113.60118.20
CAD 92.87102.75
Data: 26/09/2014
Kthehu Se shpejti per shitje
  Te Tjera

Banka e Tiranes nxjerr ne shitje pasurite e fituara ne rruge ligjore.

Per me shume informacion kontaktoni ne:

E-mail:rmuca@tiranabank.al 

Tel.   +355(0)4 22 81 787

Mob. +355(0)68 20 05 560

 

1 - Troje

 


 

Truall 

VENDNDODHJA:              Kashar, Tirane
LLOJI I PRONES:              Are Sip. 6,500 m²
TIPARE:                            2 km nga autostrada Durres - Tirane.
PERSHKRIMI:                    Prona ka konfiguracion te rregullt katerkendor dhe ndodhet ne nje terren fushor. Ajo pozicionohet 350 m ne perendim te rruges kryesore e fshatit Kashar.

PHOTOS:


Truall 

VENDNDODHJA:            Ahmetaq, Tirane
LLOJI I PRONES:            Are Sip. 7,300 m²
TIPARE:                          1.5 km nga kthesa e Aeroportit te Rinasit.
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet 500m larg rruges nacionale Rinas – Fushe Kruje dhe ka karakter bujqesor.

PHOTOS:


Truall

VENDNDODHJA:            Autostrada Durres – Tirane, Sallmone, Km 8 nga Durresi.
LLOJI I PRONES:            Truall, Sip. 11,840 m²
TIPARE:                          Brezi i dyte i tokave autostrade.
PERSHKRIMI:                  Prona ka formen e nje katerkendeshi, dhe pozicionohet ne brezin e dyte te tokave pergjate autostrades Tirane – Durres, 50m larg saj dhe 8 km nga Durresi. Zona perreth karakterizohet nga ndertime me karakter industrial, magazinim dhe tregtim (makinash, materiale ndertimi etj).

PHOTOS:


2 - Rezidenciale


Apartament

VENDNDODHJA:            Selite, Tirane.
LLOJI I PRONES:            Apartament 100.3 m²
TIPARE:                          Zona e Kopshtit Zoologjik
PERSHKRIMI:                  Apartamenti ndodhet ne katin e dyte te nje godine 5 kat,  ndertuar ne vitin 2006 dhe perbehet nga: 2 dhoma gjumi, ambjent ndenje + kuzhine gatimi, 1 tualet, korridor dhe ballkon. Cilesia e rifiniturave te brendeshme e te jashteme eshte shume e mire.

PHOTOS:


Apartament

VENDNDODHJA:               Rr. “Skenderbej” Durres
LLOJI I PRONES:               Apartament Sip. 120 m²
TIPARE:                            Prane Flagship Center
PERSHKRIMI:                    Prona ka akses te drejtperdrejte ne Rrugen Egnatia dhe ndodhet ne katin e nente te nje godine 9kt. Apartamenti perbehet nga nje ambient ndenje dhe gatimi, 2 dhoma gjumi, tualeti, korridor dhe ballkon.

PHOTOS:


 

Apartament

VENDNDODHJA:              Rr. “Taulantia” Durres
LLOJI I PRONES:              Sip. 130 m²
TIPARE:                            50 m larg detit Adriatik
PERSHKRIMI:                    Prona ndodhet ne katin e pare te nje godine 10 kt dhe perbehet nga nje ambient ndenje dhe gatimi, 3 dhoma gjumi, 2 tualete, korridor dhe nje ballkon I mbyllur mr vetrate.

PHOTOS:


 

Vile

VENDNDODHJA:               Uji i Ftohte, Vlore
LLOJI I PRONES:               Banese 4 kat, sip Kat Perdhe 172 m²
TIPARE:                             Zone Turistike
PERSHKRIMI:                     Godina pozicionohet ne kodrat e qytetit te Vlores, rreth 150 m ne verilindje te rruges nacionale Skele – Uji I Ftohte. Prona eshte nje ndertese 4 kat ku cdo kat ka akses te pavarur. Perbehet nga: nenkati perdhe ku ndodhen podrumi dhe ambjent ndenje; kati perdhe me dhome ndenje – ngerenie, dy dhoma gjumi, tualet e verande; kati I pare me dhome ndenje – ngerenie, tre dhoma gjumi, tualet, ballkon e verande; kati I dyte me corridor, dy dhoma gjumi, tualet e verande. Cilesia e rifiniturave te brendeshme e te jashteme eshte ne gjendje shume e mire.
PHOTOS:


 

Apartament

VENDNDODHJA:            Rruga “Shefqet Kuka”, Linze, Tirane
LLOJI I PRONES:            Apartament, sip. 77 m²
TIPARE:                          Apartament i ri
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e peste te nje godine te re, 300 m larg Institutit te Fizkes Berthamore dhe 500 m nga Restorant “Fresku”. Perbehet nga 1 ambjent i gatim-ngrenie-ndenje, 1 dhome gjumi, tualet1, koridor dhe 2 ballkone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PHOTOS:


Apartament

VENDNDODHJA:            Rruga “Vllazen Huta”, Tirane
LLOJI I PRONES:            Apartament, sip. 101.1 m²
TIPARE:                          Apartament i ri
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e nente te nje godine te re prej 10 kat, ne afersi te Ministrise se Jashtme. Perbehet nga 1 ambjent i gatim-ngrenie-ndenje, 2 dhoma gjumi, tualet, koridor dhe 3 ballkone.

PHOTOS:

 


 

Apartament

VENDNDODHJA:            Gjonme, Elbasan.
LLOJI I PRONES:            Truall 1000 m² dhe Banese 1 kt me sip. 85 m²
TIPARE:                          Pergjate rruges Elbasan - Cerrik
PERSHKRIMI:                  Siperfaqja e prones, e rrethuar dhe e shtruar, ndodhet 8 km nga Ura e Shkumbinit dhe perbehet nga 1000 m²  truall dhe shtepi banimi 1 kt me sip. 85 m².

 

PHOTO:


Apartament

VENDNDODHJA:             Rruga Golem,Kavaje
LLOJI I PRONES:            Apartament, sip. 68.44 m²
TIPARE:                           Apartament i ri, Pishat e Buta
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin perdhe te nje godine te re 5 kat + papafingo, ne distance 400 m nga bregu I detit. Perbehet nga 1 ambjent i gatim-ngrenie-ndenje, 1 dhome gjumi, tualet, koridor dhe ballkon.

PHOTOS:
 


 

 

Apartament

VENDNDODHJA:            Lagjja “Qender”, Permet.
LLOJI I PRONES:            Apartament 114.04 m²
TIPARE:                          Zone rezidenciale dhe tregetare ne qender te qytetit
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e gjashte te nje pallati 6 katesh ndertuar vitet e fundit me rifinitura te brendeshme e te jashteme ne kushte shume te mira. Apartamenti perbehet nga: dhome ndenje dhe gatim - ngrenie, 2 dhome gjumi, 1 tualet, koridor dhe ballkon.

PHOTOS:


Truall dhe shtepi

VENDNDODHJA:            Karpen, Kavaje.
LLOJI I PRONES:            Toke are 1330 m² nga e cila 300 m² truall dhe 80 m²  ndertese
TIPARE:                          Rrruge kryesore, 1 km nga deti
PERSHKRIMI:                  Prona eshte ne nje pozicion shume te mire pergjate rruges kryesore qe te con ne det. Banesa eshte nje ndertim 2 katesh shume cilesor me mbulese tip alpine. Ambjenti perreth eshte I sistemuar me gjelberim e dru dekorative e frutor.

PHOTOS:

 


Apartament

VENDNDODHJA:         Selite, Tirane.
LLOJI I PRONES:         Apartament 100.77 m²
TIPARE:                       Zone e kerkuar residenciale
PERSHKRIMI:               Apartamenti ndodhet ne katin e gjashte nencati te nje pallati te ndertuar ne vitin 2002 dhe perbehet nga: 2 dhoma gjumi, ambjent ndenje + kuzhine gatimi, 1 tualet, korridor dhe ballkone. Cilesia e rifiniturave te brendeshme e te jashteme eshte shume e mire.

PHOTOS:


Apartament 

VENDNDODHJA:              Prrenjas,  Librazhd.
LLOJI I PRONES:              Apartament, Garsonjere 43 m²
TIPARE:                            Ne qender te qytetit.
PERSHKRIMI:                    Prona, garsoniere 43m², ndodhet 100 m larg qendres se  qytetit, ne katin  e katert te nje pallati 5 kat ekzistues. Apartaementi perbehet nga ndenje + kuzhine, korridor, tualet dhe ballkon.

PHOTO:


3 - Komerciale

 

Njėsi Sherbimi

VENDNDODHJA:            Rruga “Perlat Rexhepi”, Tirane
LLOJI I PRONES:               Njesi sherbimi sip. 197 m²
TIPARE:                               Tirane e Re
PERSHKRIMI:                    Prona ndodhet ne katin nentoke te nje godine 8 kat, qe pozicionohet ne kryqezimin e Rruges “Perlat Rexhepi” me Rrugen “Vaso Pasha”. Hyrja behet direct nga trotuari I rruges VAso Pasha dhe perbehet nga nje siperfaqe e ndare ne 2 salla te medhe + tualet. Mund te perdoret per aktivitete te ndryshme komerciale.

PHOTOS:


Njesi sherbimesh 

VENDNDODHJA:              Rr. “Qemal Stafa”, Durres
LLOJI I PRONES:              Lokal / Dyqan, Sip. 150 m²
TIPARE:                            100 m larg detit Adriatik.
PERSHKRIMI:                    Prona ndodhet pergjate rruges qe te con ne plazhin e Currilave, ne katin perdhe te nje godine 9 kt dhe perbehet nga nje siperfaqe e vetme + 2 tualete dhe nje depo. Mund te perdoret per aktivitete te ndryshme komerciale.

PHOTOS:


Njėsi

VENDNDODHJA:            Lagjja “Kongresi”, Lushnje
LLOJI I PRONES:            Njesi, sip. 245.1 m²
TIPARE:                          Venndodhje ne Qender te Qytetit
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e trete te godines me te njohur te qytetit “Art & Business Center”, ne ambjentet e se ciles ushtrojne aktivitetin tregetar Banka, Bar-kafe, studio te ndryshme etj. Rifiniturat e brendeshme dhe sherbimet jane te nje cilesie shume te larte dhe pamja panoramike qe ofron kjo hapsire e bejne te pershtatshme per cdo lloj aktiviteti.

PHOTOS:


Pike karburanti dhe sherbimesh

VENDNDODHJA:            Autostrada Tirane-Durres, Berxull, Tirane
LLOJI I PRONES:            Truall Sip.1,400 m², Ndertese 3kt Sip. Tot. 750 m²
TIPARE:                          Aksesi drejtperdrejte ne rruge kryesore
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne nje zone komerciale dhe industriale, 11 km larg qytetit se Tiranes, perballe kompleksit “City Park”. Ne perberje te prones jane: ndertesa 3kt Hotel + podrum, pike karburanti me tenden, distributoret dhe depozitat nentokesore, kater dyqanet e mallrave, dyqani I pjeseve te kembimit, dy zyra, lavazhi dhe gomisteria.

PHOTOS:


Dyqan

VENDNDODHJA:            Selite, Tirane.
LLOJI I PRONES:            Dyqan 47 m²
TIPARE:                          Kat perdhe
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne krah te kompleksit “Kristal Center”, pjese e nje zone rezidenciale e komerciale. Hyrja realizohet nepermjet nje shkalle ndersa hapsira e brendeshme ke nje ndarje me mur gipsi dhe nje tualet.

PHOTOS:


Podrum 

VENDNDODHJA:            Rr.” Sami Frasheri”, Tirane.
LLOJI I PRONES:            Podrum 182 m²
TIPARE:                          Perballe shkolles “Petro Nini Luarasi”
PERSHKRIMI:                  BODRUMI ME SIPERFAQE TOTALE 182 M2 KA NDRICIM GJYSEM NATYRAL. HYRJA BEHET NGA ANA JUGORE E PALLATIT. DYSHEMEJA ESHTE E SHTRUAR ME PARKET. MURET JANE TE PATINUARA DHE TE LYERA. TAVANET JANE REALIZUAR TE VARURA DHE ESHTE VENDOSUR SISTEM QENDROR ASPIRIMI E KONDICIONIMI.

PHOTOS:


Truall dhe ndertese

VENDNDODHJA:            Permet.
LLOJI I PRONES:            Truall sip. 164.3 m² & Ndertese 2kt sip. 115.8 m²
TIPARE:                          Zone rezidenciale dhe industruale
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne zonen industriale, ne pjesen veriore te qytetit te Permetit. Godina dy kat (ish thertore e qytetit) eshte ndertim ekzistues me mure guri dhe cati.

PHOTOS:


Restorant

VENDNDODHJA:            Plazh, Shkembi I Kavajes, Durres
LLOJI I PRONES:            Restorant, Sip. 201 m²
TIPARE:                          Vendndodhje ne breg te detit.
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne vijen e pare te bregut te detit, vetem 10 minuta nga qyteti I Durresit. Ka dalje direkte ne rrugen dytesore Durres - Lushnje, 50 m larg saj dhe 30 m nga deti. Ambjenti perbehet nga salla e brendeshme me kapacitet 24 tavolina dhe ambjenti jashtem me kapacitet 24 tavolina, 3 tualete, kuzhina, ambjent per parking dhe plazh.

PHOTOS:

 


Truall


 

 
25.11.2013
Tirana Bank, mbėshtet iniciativėn “Ta pastrojmė Shqipėrinė nė njė ditė” Tirana Bank, kėtė
[me shume]
01.11.2013
Tirana Bank inkurajon ndėrgjeg
[me shume]
17.10.2013
Tirana Bank ėshtė pranė tė moshuarve tė vetmuar nė Ditėn Ndėrkombėtare Kundėr
[me shume]
Privacy Policy   |  Terms of Use   |  Copyright   |  English   |  Due Diligence   |